02.01.15 17-1: Orajõe küla metsas

02.01.15 käisid tsoonis nr. 17 georetkel Radagast & ema.

Raport

Via Baltica, Orajõe lähistel, metsas

Hommikul tugevneb Eesti rannikuvetes edelatuul puhanguti 18 m/s, keskpäevaks puhanguti 25 m/s. Pärast lõunat paisub tuul kiiresti tormiks, puhangud ulatuvad 28-32 m/s. Maksimaalsed puhangud Saaremaal ja Liivi lahel võivad tõusta 35 m/s. Nii räägib Ilmateenistus 2. jaanuari hommikul, kui juustusai on söödud.

Kui uus kuupäev peale tiksus, siis oli selge, et peale unenägusid lähen geopunkti otsima. Kabli on täpselt kahe tsooni vahepeal ning Läti 17. tsooni punkt tundus ilusalt käeulatuses. Minu esimene retk kulges mööda Via Balticat, suur torm kõigutas autot ja tee lainetas. Kuna mu ema on kogenud juht, siis võtsin asja rahulikult.

Lõpuks ei jäänudki muud üle kui tuli metsa joosta, punkt oli kõigest 60 meetri kaugusel teest. Tegu oli suure maanteeäärse metsaga, kus oli äsja veidi raiet tehtud. Ilmselt jälgis mind nii mõnigi põder. Ronisin üle märgade langetatud kuusepuude ja õiendasin oma ette kui mõne oksa taha kinni jäin.

Mida arvan oma esimesest retkest?

Torm tegi asja huvitavaks, vihm ja tuul näos teeb asja palju keerulisemaks. Tundsin ka hasardi hetke, et miks mitte kõik Eesti 20 tsooni läbi käia. Ja eks ma kujutasin ennast ikka olümpiavõitjana ka – selline ülev tunne, et olen midagi üles leidnud. See on üks mõjuvamatest põhjustest end liikvele ajada ja minna kuhugi, kust muidu oleks mööda sõitnud. Arvatavasti ei oleks ma sinna langenud kuuse kõrvale sattunud mitte kunagi oma terve elu jooksul, aga täna ma käisin seal.

02.01.15, tsoon nr. 17.

02.01.15, tsoon nr. 17.

02.01.15, tsoon nr. 17.

02.01.15, tsoon nr. 17.

-

-

-

Tõend.

Tõend.

Märgid

 metsas autogasõbraga tsooni kuningas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Current day month ye@r *