13.10.13 18-1: Vērsise küla lähedal metsas

13.10.13 käis tsoonis nr. 18 georetkel gk.

Raport

Retke alguskilomeetrid valisin teadlikult mööda kitsarööpalise Mulgiraudtee trassi. Raudteed seal juba ammu ei ole ja kogu ulatuses pole raudteetamm kah läbitav. Kohati on see põlluks küntud ja kohati eravalduses. Enne Loodi jaama oli tee ääres kamp jahimehi ja tundus, et jaht on edukaks osutunud. Üks metssiga oli neil käes igatahes.

Loodist edasi tuli teha väike ümbersõit, et trassile tagasi saada. Õisuni mööda tammi midagi keerulist pole. Kodus pakkisin mopeedi pakiraamile igaks juhuks käsisae, sest maha langenud puud võivad sel vanal raudteetammil suureks nuhtluseks osutuda. Ei läinud vaja. Keegi oli ette jõudnud.

Mõisakülas tegin pilti vanast vagunist ja suundusin edasi nii, nagu geps juhatas. Pärast mitmeid kilomeetreid jõudsin kohta, kus tee lõppes taluga. Õues oli kolm meest. Küsisin: “Kas teed edasi siit ei lähegi?” Seepeale paluti rääkida vene keeles. Sain oma küsimusele vastuse, et teed siit enam tõepoolest edasi ei lähe. Tüüp rääkis läti aktsendiga. Hoovi peal märkasin neil piiriposti. Ise vist olin sel hetkel Eestis aga need mehed mitte. Suundusin tagasi ja siis jälle edasi.

Ületasin piiri ja seiklused jätkusid. Kuna mul mingit kaarti polnud, siis orienteerusin ainult gepsu kompassinoole järgi. Eksisin veel taluhoovidesse, sest teeotstes postkaste polnud. Ühtegi “ERAMAA” silti kah ei kohanud. Lõpuks jõudsin kuhugi, kust jäi punktini 2.7 km. Peitsin mopeedi metsa ja hakkasin astuma. Väga huvitav mets oli. Algul võsa, siis natuke metsamoodi metsa ja üllatuseks veel muinasjutumetsa ka. See on selline mets, kus puudealune on kaetud ainult ilusa, madala rohelise samblaga. Täpselt, nagu vaip. Punktist umbes 100 m kauguselt leidsin ühe suure kivi. Imetlesin seda ja läksin edasi. Kuna nullis midagi erilist polnud, siis kirjutasin oma selle retke allkirja tagasi tulles just sellele kivile.

Tagasiteel komistasin otsa hirvedele. Nina eest tihnikust hüppas suure raginaga välja ilus suurte sarvedega loom. Jõudsin ainult loota, et ehk ei ole karu. Ta tuli välja vasakult poolt. Tegi suure ringi ja kadus kaugemal ka vasakule tagasi. Fotoka jõudsin taskust välja võtta ja sisse lülitada. Pilti ei saanud. Tegin kaks sammu edasi ja uus ragin. Samast kohast kargas välja veel kaks ilma sarvedeta looma. Fotokas oli pildistamiseks valmis. Aga mida teen mina? Vajutan valet nuppu ja lülitan aparaadi välja. Nii ma pilti ei saanudki. Vähemalt tean seda, et Lätis elab kolm hirve ja hundikoerad jooksevad 50 km tunnis. Need viimased tegelased ajasid mind mingil hetkel lihtsalt taga. Olid lahtiselt ilma aiata taluhoovil, kui mööda sõitsin.

13.10.13, tsoon nr. 18.

13.10.13, tsoon nr. 18.

13.10.13, tsoon nr. 18.

13.10.13, tsoon nr. 18.

Tõend.

Tõend.

Raudteetrass.

Raudteetrass.

Mõisakülas.

Mõisakülas.

Piiriületus.

Piiriületus.

Jõeületus.

Jõeületus.

Raamatukogu ja internetipunkt.

Raamatukogu ja internetipunkt.

Allkiri.

Allkiri.

Märgid

  metsasmootorratas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Current day month ye@r *