14.09.13 11-1: Tolkuse rabas

14.09.13 käis tsoonis nr. 11 georetkel valap.

Raport

Tolkuse raba on kõrgsoo Häädemeeste ja Tahkuranna valla territooriumil. Seal on 1.5 km pikkune õpperada ning vaatlustorn.

Tegelt oli mul täna vaja kodus igasugu töid teha. Esiteks kell 12 pidime poisiga korstent laduma hakkama. Pärast porgandeid põllult võtma jne. Seda, et geopunkt nii lähedale laksab, ei oleks oodanudki. 2.13 km koduõuelt. Muidugi tuleb minna. Ajasin poeskäimise ratta kuuri alt välja ja minek. Sel aastal on Tolkuse raba nii kuiv, et kummikut pole vajagi. Seetõttu jalanõudeks jäid sandaalid.

Jalgrattaga sai mööda laudrada kuni ujumiskohani kähku. Geps näitas siit 956 m punktini. Peitsin ratta sookailude vahele (nii igaks juhuks – igasugu linnamugusid on laupäevale kohaselt laudrada täis). Siit edasi läksin mööda rabaseljandikku. See on muide kunagine salatee, mida kohalikud kasutasid üle raba liikumiseks. Seeni on sel aastal palju. Linnarahvas ründab seenekorvidega luiteid, aga seda nad ei tea, et kuivaga on seenepoisid hoopis rabasaartele ja -seljandikele kolinud. Aga seened ei olnud ju mu tänase retke eesmärk. Geopunkt istus ilusasti väikese männi otsas. Tehtud, nagu ütlevad klassikud. Korsten sai ka õhtuks valmis. Porgandivõtt jäi homseks.

14.09.13, tsoon nr. 11.

14.09.13, tsoon nr. 11.

14.09.13, tsoon nr. 11.

14.09.13, tsoon nr. 11.

Tõend.

Tõend.

Samsungi arvamus.

Samsungi arvamus.

Ujumiskoht.

Ujumiskoht.

Geopunkt rippus männi otsas.

Geopunkt rippus männi otsas.

Kuiv raba.

Kuiv raba.

Tagasi ratta juures.

Tagasi ratta juures.

Märgid

 soos jalgrattaga<10 km märk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Current day month ye@r *