17.06.15 11-1: Arumetsa küla võsas

17.06.15 käis tsoonis nr. 11 georetkel Radagast.

Raport

Oma kodutsooni punkti silmates teadsin, et täna on minu päev. Napilt 6-7 km kaugusel ootas ruuduline lipp. Seadsin ülbelt sammud ratta poole, kutsusin venna ühes (ütlesin, et sellest saab tema elu suurim seiklus) ja nii me asusime minekule.

Esimene tagasilöök tuli Häädemeeste männimetsade vahel, kui vend jäi sõnajalgade vahele kinni, vihastas ja lahkus kodu poole. Olin omapead. Avastasin, et nagu ikka, olime läinud kõige jaburamat teed mööda ja jõudsin ilusale metsavaheteele, mida kattis paks männiokkavaip. Õige pea kaldus tee põldudevahelisele kruusateele, näha oli üksikuid elumaju ja mõnda karjuvat varest.

Ühe maja nurga juurest pöörasin tiheda metsa vahele, hakkasin vaikselt kohale jõudma. Edasi sõites avastasin, et jõuan ühe vana talumaja hoovile. Maja oli punakas, suurte akendega, mille ette olid tõmmatud pikad kardinad. Maja ääres märkasin ühte vana diivanit, kui oleksin sinna istunud, siis mind oleks kindlasti sinna diivani sisse tõmmatud. Ütleme nii, et olin üsna pabinas. Inimliikumist ei olnud märgata. Maja kõrval vana tamme küljes oli heina vahel lohisev kiik. Kuuris oli paar vana ratast ja kelk. Muidu mulle sellised vanad talukohad meeldivad, aga see koht oli kuidagi pahaendeline. Maja ääres vedeles vikat ja ma mõtlesin, et raudselt tuleb kohe keegi hullunud silmadega vanamees, kes mul ükshaaval sõrmed eemaldab.

Liikusin vanade õunapuude vahel, hein nabani, geopunktile järjest lähemale. Tagasi vaadates oli näha vana pööningut ja pikka redelit, mis selleni ulatus. Pööningu ukse ees lehvis narmendav riie, kindlasti kondas seal mõni üksik hing. Järgnevalt ehmatasin kogemata ühte kitseemandat, kes heinte vahel päikesevanni võttis. Kui see oli ära kalpsanud jäi mulle põõsa vahelt kaks silma ja sarvenukki otsa vahtima, hetke pärast olid ka need kadunud – vaikselt ja tasa.

Üsna Häädemeeste jõesängi kõrval oligi minu lõpppunkt ühe sammaldunud kännu tipus. Selline lugu juhtus. Tulin sealt ruttu tulema.

17.06.15, tsoon nr. 11.

17.06.15, tsoon nr. 11.

17.06.15, tsoon nr. 11.

17.06.15, tsoon nr. 11.

Tõend.

Tõend.

Häädemeeste jõgi.

Häädemeeste jõgi.

Kiik.

Kiik.

Lamp ukse kohal.

Lamp ukse kohal.

Temperatuur.

Temperatuur.

Vaimude jaam.

Vaimude jaam.

Märgid

 jalgrattaga vosa<10 km märk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Current day month ye@r *