21.09.13 3-1: Tallinnas Nelgi tänaval garaažide vahel

21.09.13 käisid tsoonis nr. 3 georetkel HKahru, nanjo & Rene.

Raport

Nelgi tänav asub Tallinnas Nõmmel. Sellenimeline tänav on ka Aseris, Jõhvis, Kehras, Narvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Tartus ja Valgas.

21.09.13, tsoon nr. 3.

21.09.13, tsoon nr. 3.

21.09.13, tsoon nr. 3.

21.09.13, tsoon nr. 3.

Kahru: Tänane geopunkt oli üllatuslikult sattunud mitte küll päris koduhoovi, aga kodule siiski sedavõrd lähedale, et polnud kahtlustki, kas teha väikene ennelõunane jalutuskäik või mitte. Lisaks asus tänane geopunkt kohas, mille olin koos H-ga läbinud eelmisel nädal 4 korda jalgrattal – seega tee sinna tuttavast tuttavam. Soovitasin kaasa võtta ka piknikutarbed ja kodulooma, kuid jäin paraku ainsaks hääleks. Meeskond koos, asusime neljakesi teele, jättes pikniku ja lemmiklooma oma korda ootama. Kohale jõudes nägime kaht rida garaažibokse, mille territoorium raudväravaga suletud, aga meie õnneks mitte lukus. Et kohal polnud kedagi, kellelt sisenemiseks luba küsida, siis tegime seda luba küsimata. Märkasime ühest eramajast meie tegevust teraselt jälgimas üht silmapaari. Fikseerisime kiirelt punkti, väljusime ja sulgesime enda järel korralikult ka värava. Pikniku korraldamine poleks seekord ehk tõesti hea mõte olnud.

Pardid.

H ja pardid.

Soomustindik.

Soomustindik on rohumaadel kasvav lagundajaseen. Ta on hea söögiseen. Noorelt eriti maitsev. Kuna ta kogub rohumaa langundajana oma viljalihasse ümbruskonna raskemetalle, siis tuleb toiduvalmistamiseks korjata seened väga puhtast kohast.

Töö.

Tiim tõendiga.

Kuldmampel.

Kuldmampel pole söögiks soovitatav seen. Kuldmamplid ladestavad sarnaselt soomustindikutele rasekemetalle, aga lisaks sellele sisaldavad vanemad seened vähesel määral sinihapet!

Geopeitus.

Märgid

jalgsi  linnas>100 km <10 km märk 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Current day month ye@r *