Kuidas osaleda?

Tee kindlaks tänane või homne geopunkt

Navigeeri end oma kodutsooni leheküljele ning vajuta pildile, sulle antakse selle päeva geopunkti koordinaadid. Umbes alates 16.30’st saad ka vaadata homseid koordinaate. Kui soovid aga pikemat retke ja sellega seonduvat suuremat väljakutset, siis miks mitte võtta ette retk mõnda teise tsooni. Abiks on tsoonide kaart.

Lisaks Georetke koduleheküljele on geopunktidega tutvumiseks androidtelefonil Geohash Droid, iphonel Geohash.

Geohash Droid.

Geohash Droid võta siit!

Sea mõni märk enda retke eesmärgiks

Edukast matkasellist annab tunnistust tema virtuaalne märgistend.

Külasta geopunkti

Mine jala või sõida autoga, roni hobuse selga või lenda kohale helikopteriga, kuid ära unusta kaasa võtmast täislaetud akuga nutitelefoni. Selle puudumisel sobib ka kombinatsioon pildistavast aparaadist ning GPS-seadmest. Ilma nendeta on oma õnnestunud georetke tõendamine keerulisem.

On lihtne pildistada GPS-seadet, mis näitab asukohana lõpp-punkti või lasta nutitelefonil screenshot teha. On lihtne pildistada rahulolevat ennast. Ütle “juust”!

Kui plaanid oma retke pühapäevale, on suurem tõenäosus kohata lõpp-punktis mõnda teist osalejat, kui jõuad sinna kell 14.00. See on iganädalane ametlik georetkeliste kohtumisaeg.

Jaga oma kogemust

Kui oled uus georetkeline, siis on vajalik end kõigepealt registreerida. Kui sellega on korras, tuleb appi lehekülg pealkirjaga Raporteeri.